* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. شکایت از فروشنده خودرو تصادفی | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

شکایت از فروشنده خودرو تصادفی

وکیل چک برگشتی در شمال تهران
ژانویه 12, 2020
مراحل انحصار وراثت و مالیات بر ارث
ژانویه 14, 2020

شکایت از فروشنده خودرو رنگ دار

همیشه حواشی بسیاری پیرامون خودرو وجود دارد و متاسفانه در بسیاری مواقع افراد زیادی را نه تنها درگیر خود ساخته بلکه خسارت مالی قابل توجهی نیز به ایشان وارد کرده است.

یکی از این موارد، ترفندهای کلاهبرداری در حوزه خودرو است که روز به روز بر آمار این معضل افزوده می‌شود و هر بار به دلیل پیشرفت و رشد تکنولوژی، شاهد کلاهبرداری جدیدی در این زمینه هستیم.

همانگونه که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد بستری مناسب برای کلاهبرداران و متقلبان در حوزه خودرو، افزایش تقاضای خرید خودروهای کارکرده نسبت به خوردوهای صفر به دلیل قیمت پایین این نوع خودروها است.

اما آشنایی با ترفندهای کلاهبرداری در حوزه خودرو که امروزه نسبت به گذشته بیشتر مورد استفاده متقلبین و کلاه برداران قرار می‌گیرد، می‌تواند راه حلی مناسب برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی باشد

روش خرید و فروش خودرو های تصادفی

خودروهای تصادفی خودرهای هستند که بعد از تصادف دچار صدمات و آسیب های جدی می شوند و به میزانی که این آسیب ها عمیق باشند ارزش قیمت اولیه خودرو هم پایین می آید، برای همین خرید و فروش خودرو های تصادفی جرم محسوب نمی شود اما باید در این خصوص وجدان و اخلاق کاری در آن لحاظ شده باشد چرا که قیمت فروشی که برای این خودروها در نظر گرفته می شود باید به میزان خرجی باشد که برای خودرو صورت گرفته است برای همین در این نوع فروش امکان کلاهبرداری و تقلب در خرید و فروش به حد بالای رسیده است به طوری که به جرات می توان گفت شکایت از فروشنده خودرو بیشتر شامل این افراد می باشد.

مراجع مربوطه برای شکایت از فروشنده خودرو متخلف

مراجع مربوطه برای شکایت می تواند شورای حل اختلاف باشد اما این در صورتی است که این دعوی مالی در حدود بیست میلیون تومن و یا اینکه بین خریدار و فروشنده اختلافات جزئی به وجود آمده باشد که شورای سعی در ایجاد سازش بین فروشنده و خریدار نماید، در غیر اینصورت برای شکایت های بزرگ و کلاهبرداری ها باید به دادسرا ها و دادگاه های قضایی مراجعه کرد اما اگر در خصوص گرانی و یا شرکت های خودرو سازی شکایتی وجود داشته باشد باید این شکایت را به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها برده شود.

شکایت از فروشنده خودرو توسط وکیل شکایت از فروشنده خودرو

خودرو یک وسیله ی نقلیه ای است که همه روزه در حال ارتقا و پیشرفت می باشد و به گونه ای شده است که هر کسی که تا حدودی توانایی مالی خوبی داشته باشد می تواند برای خود و خانواده خود، یک خودرو را تهیه نماید، چرا که شرکت ها ی بزرگی هستند که یا در حال ساخت خودرو می باشند و یا در حال وارد کردن خودرو، برای همین وقتی یک چیزی اینقدر همه گیر شده باشد احتمال شکایت از آن نیز به حد بالایی از خود می رسد، لذا در این راستا پیشنهاد ما به آن دست از مالباختگان این هست که قبل از اقدام به هر شکایتی حتما با وکلای متخصص مشورتی را داشته باشند.

نمونه های شکایت از فروشنده خودرو معیوب

-شکایت فروشنده ماشین جوانب و علل متعددی دارد که بسته به نوع مشکل بایستی اقدام متفاوتی انجام دهید.
به طور مثال برای شکایت از عدم مالکیت خودروی فروخته شده توسط فروشنده خودرو می توانید شکایت کیفری انجام دهید.

-هنگامی که پس از معامله و تحویل خودرو متوجه عیب و نقص قطعات و وسایل آن شدید می توانید نسبت به فسخ معامله اقدام نمایید.

-بنابراین به علت وجود انواع مشکلات در خرید خودرو و نیز طرح شکایت به طرق مختلف بایستی از مشاورین خبره در این زمینه کمک بخواهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *