* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل مهریه | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

وکیل مهریه

حقوق زن در طلاق توافقی
حقوق زن در طلاق توافقی
سپتامبر 17, 2020
بهترین وکیل مهریه در تهران
بهترین وکیل مهریه در تهران
سپتامبر 25, 2020
نمایش همه
وکیل مهریه

وکیل مهریه

وکیل مهریه

مطالبه مهریه از طریق اداره اجرای ثبت آسانترین و ارزانترین راه مطالبه و وصول مهریه، تقاضای صدور اجراییه از طریق دفتر ازدواجی است که عقد ازدواج در آن واقع شده است، با مراجعه زوجه یا وکیل مهریه به دفترخانه ازدواج، اجراییه صادر و به زوج ابلاغ می شود تا اگر ظرف مهلت مقرر نسبت به پرداخت مهریه اقدام ننمود، بتوان درخواست توقیف اموال و ممنوع الخروجی زوج را ارائه نمود.

مزیت انتخاب وکیل مهریه در پرونده‌های حقوقی برکسی پوشیده نیست. پرونده‌های خانواده با توجه به ظرافت های خاص موجود در این گونه پرونده ها و لزوم تسریع در روند پرونده‌های خانواده وکلای متخصص و مشاوران دفتر وکالت امیررضا آتش پیکر آماده ارائه خدمات حقوقی ومشاوره ای خانواده به هم وطنان درسراسر دنیا می‌باشد.

اظهارنامه نوعی اوراق چاپی موجود در دادگستری است که دارای دو ستون خواهان و خوانده می باشد. خواهان (زوجه)یا وکیل مهریه اظهارات خود را در مورد در خواست مهریه، در ردیف خواهان می نویسد وآن را برای خوانده (زوج) از طریق دادگاه می فرستد. در ردیف خوانده، اظهارات زوج نیز ثبت می شود. در این حال زوجه همچنان باید تمکین کند، چرا که در غیر این صورت ناشزه محسوب شده و نفقه به او تعلق نمی گیرد.

اگر مرد توانایی پرداخت مهریه را داشت اما از پرداخت آن خودداری کرد، زوجه مهریه خود را شخصا یا توسط وکیل مهریه به اجرا می گذارد. چنانچه ظرف مدت ده روز زن مالی از دارایی شوهر را معرفی کند، فوراً نسبت به توقیف آنها اقدام می شود، اگردارایی زوج فقط حقوق او باشد، (اگر مرد همسر دیگری نداشته باشد) تا یک چهارم آن ماهانه به زوجه تعلق می گیرد، تا زمانی که مهریه کاملاً پرداخت شود و مرد تا پرداخت کامل مهریه زن نمی تواند از کشور خارج شود اما در صورتی که مرد اموال دیگری غیر از حقوق داشته باشد دادگاه اموال او را می فروشد و مهریه از این طریق پرداخت می شود.

اما اگر مرد توانایی مالی نداشت، زن یا وکیل مهریه می تواند به دادگاه خانواده مراجعه کند و دادخواستی مبنی بر استرداد مهریه به دادگاه بدهد. دادگاه به دادخواست رسیدگی می کند و در صورتی که زوجه مستحق دریافت مهریه باشد، دادگاه حکم به پرداخت مهریه می دهد. در این صورت مرد موظف می شود از زمان تعیین شده توسط دادگاه، مهریه همسرش را بپردازد. اگر مرد مالی داشته باشد و زن یا وکیل مهریه فکر کند که در طول مدتی که دادگاه تشکیل می شود، مرد آن مال را می فروشد یا جابه جا می کند، از دادگاه می خواهد قرار تأمین خواسته صادر کند، با این درخواست قرار تأمین صادر می شود و مال تا صدور حکم دادگاه، توقیف می شود. از این مال تأمین شده می توان ، مهریه را برداشت در غیر این صورت، عدم پرداخت مهریه، ضمانت اجرایی دارد.

وکیل مهریه کیست و چگونه می تواند زوجه را در دستیابی به حق و حقوق قانونی و شرعی وی در وصول مهریه یاری نماید؟ هزینه وکیل برای گرفتن مهریه چگونه تعیین می شود؟ در این نوشته با ما همراه باشید.مهریه یکی از مهمترین حقوق مالی زوجه و در واقع تضمین و پشتوانه مالی وی محسوب می شود که بصورت کامل توسط شرع، قانون و عرف پذیرفته شده و حمایت می شود.

قوانین جدید وضع شده در خصوص مهر‌یه از زبان وکیل مهریه :

براساس قانون؛ در مواقعی که مهریه مالی تعیین نشده باشد ( چه در عقد موقت و چه در عقد دائم)، مانند دیگر دیونی که در قرارداد‌های مالی وجود دارد؛ مرد بایستی نسبت به پرداخت آن اقدامات لازم را انجام دهد؛ در این حالت، زن مستحق مهرالمثل است و دادگاه میزان آنرا تعیین می کند .

قانونگذار مقرر داشته است که در صورت وجود سرمایه و اموال زوج به غیر از مواردی که به عنوان استثنا در قانون لحاظ شده است ( مانند خانه ای که مرد در آن سکونت دارد و …) میزان مهریه اهمیتی ندارد و وصول مهریه از اموال مربوطه مرد انجام می‌پذیرد. (نقل از وکیل مهریه )

به دلیل تمکن مالی مرد در خصوص پرداخت مهریه، دادگاه حکمی بابت حبس مرد صادر می کند. قوانینی برای رفع این مورد وضع شده است که مرد می تواند بدهی خود را به صورت اقساط نیز بپردازد. (نقل از وکیل مهریه )

طبق قوانین جدید برای مهریه ، ضمانت اجرایی حکم جلب در صورتی صادر می‌شود که میزان مهر‌یه فقط 110 سکه بهار آزادی و یا معادل آن باشد. بنابراین مهریه بیشتر از 110 سکه از احکام حبس مبری میباشد.

اگر مهریه توسط وکیل مهریه وصول شود چه مزایایی دارد؟

وکیل در کمترین زمان ممکن میتواند مهریه زن را وصول کند.
نیازی به حضور زن در دادگاه نمیباشد.
در صورتیکه مرد اموالی داشته باشد وکیل سریعا آنها را توقیف میکند.
وکیل میتواند در صورت عدم پرداخت مهریه، حکم جلب مرد را بگیرد.
وکیل نقش بسزایی در رد دادخواست اعسار مرد دارد.

مراحل اجرای مهریه توسط وکیل مهریه

اجرای مهریه

شما نیاز به وقت مشاوره حضوری با وکیل متخصص در امور خانواده دارید تا مدارک خود را تحویل ایشان دهید. (برای دریافت وقت با دفتر تماس حاصل فرمایید)
پس از گرفتن وقت حضوری با وکیل مهریه باید مدارک خود را تکمیل و با خود همراه داشته باشید.
در این مرحله مدارک تحویل وکیل شده و وکالت به وکیل اعطا می شود.
حضور وکیل مهریه در جلسات دادگاه و صدور حکم مبنی بر محکومیت زوج به پرداخت مهریه.

مدارک لازم برای اجرای مهریه توسط وکیل مهریه

اصل سند ازدواج
اصل شناسنامه
کپی کارت ملی

دیدگاه ها بسته شده است