* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل دعاوی انحصار وراثت در تهران | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

وکیل دعاوی انحصار وراثت در تهران

بهترین وکیل در شمال تهران
مارس 10, 2020
وکیل دعاوی ملکی در تهران
مارس 14, 2020

وکیل دعاوی انحصار وراثت 

گواهی انحصار وراثت یا تصدیق انحصار وراثت، به سندی گفته می شود که رسمی است و به موجب آن تاریخ دقیق مرگ متوفی و همچنین اشخاصی که ورثه او شناخته می شوند، در آن قید می شود و تمام ارکان حکومت به وسیله سند مزبور، وراث انحصاری شخص متوفی را به رسمیت می شناسند و وراث با داشتن این سند از حقوقی که از طرف متوفی به به آنها ارث رسیده است، برخوردار می گردند.

به عبارت دیگر تصدیق انحصار وراثت یا گواهی حصر وراثت شناساننده تعداد ورثه متوفی و میزان سهم الارث هریک از ورثه است. این گواهی از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا هرگونه نقل و انتقال اموال متوفی که قهراً در مالکیت ورثه قرار می گیرد – ادامه عملیات ثبتی و … منوط به ارائه گواهی مذکور است.

مدارک لازم برای تقاضای گواهی انحصار وراثت :

شناسنامه و گواهی فوت متوفی  

پس از فوت متوفی مراتب توسط اداره ثبت احوال ثبت شده و شناسنامه فوت شده باطل و گواهی فوت صادر می‌شود. ارایه اصل گواهی فوت و کپی برابر اصل شده آن به ضمیمه درخواست الزامی است.

استشهادیه محضری:

اسامی کلیه وراث باید در فرم مخصوصی که توسط دادگستری در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد نوشته و توسط 2 نفر از اشخاصی که وراث و متوفی را می‌شناسند در یکی از دفاتر اسناد رسمی امضاء شده و امضاء آنها نیز توسط دفاتر اسناد رسمی گواهی شود.

رسید گواهی مالیاتی (مالیات بر ارث)

وراث باید پس از فوت متوفی لیست کلیه اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول متوفی را به اداره دارایی حوزه محل سکونت متوفی ارایه کنند و رسید آنرا دریافت داشته و به همراه تقاضای گواهی انحصار وراثت به دادگاه تقدیم کنند.

کپی برابر اصل شده شناسنامه وراث:

متقاضی انحصار وراثت باید علاوه بر شناسنامه خود کپی برابر اصل شده شناسنامه سایر وراث را نیز تهیه و به دادگاه تقدیم کند. ارایه اصل شناسنامه‌ها جهت ملاحظه توسط مدیر دفتر دادگاه الزامی است.

دعوای انحصار وراثت را چرا به وکیل انحصار وراثت باید بسپاریم؟

پس از فوت یک فرد در زمینه تقسیم میراثش برای بازماندگان، معمولا با درگیری ها و تنش هایی همراه می شود که در این شرایط می توان با داشتن یک وکیل انحصار وراثت، از این تنش ها و کنش های قوم و خویشی دور شد و بی دغدغه تر مشکلات را حل کرد.

همواره مشاوره با یک وکیل انحصار وراثت متخصص و با تجربه می تواند مفید و راهگشا امور باشد و در صورت نیاز با توافق طرفین امکان انتخاب وکیل انحصار وراثت به صورت تخصصی میسر است تا تمام روند رسیدگی به پرونده را انجام داده و در کوتاه ترین ترین زمان ممکن سهم هر شخص را توسط دادگاه تعیین و واصل کند. همین طور وجود یک وکیل انحصار وراثت در دعاوی انحصار وراثت می تواند باعث کاهش هزینه های زمانی و آشفتگی های ذهنی ما گردد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *