* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل تنظیم قرارداد ها | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

وکیل تنظیم قرارداد ها

وکالت در فروش مال غیر
وکالت در فروش مال غیر
ژانویه 9, 2019
وکالت در خیار غبن
وکالت در خیار غبن تهران
ژانویه 9, 2019
نمایش همه
وکیل تنظیم قرارداد ها

وکیل تنظیم قرارداد ها

بهترین وکیل تنظیم قرارداد ها

تنظیم قرارداد ها ی خود را به ما بسپارید

به سبب تصویب قوانین گوناگون و متعدد در زمینه های مختلف زندگی اجتماعی نظیر مسائل اقتصادی،تجاری،فرهنگی،حقوقی،شهرداری و غیره….
عقلا اکتفا نمودن به تنظیم قرارداد ها ی عادی سهل انگاری محض قلمداد شده لذا به دلایل ذیل الذکرالزاما بایستی بهتر است تنظیم قرارداد های خود را به افراد متخصص امر بسپارید که در این راستا ابتدا باید توجه کرد که تنظیم قرارداد ها اصول خود را دارند.
عموما افراد با توجه به عدم علم حقوقی بدون دقت به بندهای قراردادی و آثاری که ممکن است از هر یک از بند های قراردادی ناشی گردد متاسفانه با بی فکری اقدام به امضاء آن می نمایند.
از دیدگاه یک حقوق دان این رفتار به مانند این است که از شخص امضاء کننده پرسیده باشند آیا امضاء کردن بلدی؟!!! و وی بگوید بله اینهم از امضاء!!
اما لازم می دانیم که بگوییم به محض وقوع اختلاف (بین طرفین) هر یک از بند ها ی قرارداد تاثیرات باور نکردنی خود را می گذراند که جهت ملموس بودن اهمیت نحوه ی تنظیم قرارداد این فروض را یک به یک و با تشبیه حقوقی به شما توصیف می نما ییم. نا گفته نماند نمونه هایی که در ذیل تشریح گردیده بیشتر جنبه تمثیلی واقعی داشته و یقیینا می تواند در صور(صورتهای) دیگری در قالب های متعدد نیز رقم بخورد.

اول:درج مشخصات دقیق طرفین

فرض کنیم دریک قرارداد یک طرف آقای شهریاری بوده و طرف دیگریک گروه هنری (ثبت نشده )باشد.در اینجا اگر قرارداد بین آقای شهریاری و گروه هنری تنظیم گردد بدیهی است در صورت بروز اختلاف، هر گونه مطالبه ای از گروه هنری (عنوان شخص حقوقی به ثبت نرسیده ) امکانپذیر نمی باشد. در واقع طرفین دعوی یا باید اشخاص حقیقی باشند مثل من و شما یا اشخاص حقوقی که شخصیت آنها در اداره ی ثبت شرکت ها در قالب شرکت به ثبت رسیده باشد.حال بعضا تصور می کنند چون آن گروه هنری صاحبی دارد بالاخره حکم محکومیتی صادر خواهد شد در حالیکه جالب است بدانید آن گروه هنری به دلیل دارا نبودن شخصیت مستقل حقوقی این امکان حقوقی را دارد که به شما پاسخ گو نباشد .

تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد

بنا بر این در تنظیم قرارداد ها بایستی از بند اول آن که همانا تعرفه صحیح طرفین و مشخصات آنها می باشد دقت نظر داشته باشیم.البته این مثال در گذشته بسیار اتفاق افتاده و دو طرف بدون اطلاعات حقوقی و به سبب کاهش هزینه ها، قراردادی را راسا و خود سرانه تنظیم کرده

بودند که از لحاظ حقوقی عاقبتی نداشت و ایفاء تعهدات طرفینی بلانتیجه باقی ماند.در حالیکه اگر آنها درمرحله تنظیم قرارداد ها به فرد خبره و مطلع مراجعه کرده بودند حال هم حقوقشان محفوظ بود و هم اقدام حقوقی شایسته و محکمه پسند می نمودند.

دوم:اهمیت درج نشانی صحیح طرفین به هنگام تنظیم قرارداد ها

شاید فرض شود نشانی تعرفه شده در قرارداد از اهمیت شایانی برخوردار نمی باشد و هر آدرسی که در قرارداد ثبت کنیم فرقی نمی نماید
در حالیکه نشانی وحتی پلاک شهرداری نیز در مرحله بروز اختلاف عمدتا منشا آثار می گردد.
از آنجائیکه نشانی طرفین و حتی نشانی محل تنظیم قرارداد از لحاظ تشخیص صلاحیت محلی جهت رسیدگی بسیار پر اهمیت است ممکن است با توجه به نشانی درج شده اساسا سرنوشت پرونده تغییر یابد از آنجائیکه در ارجاع پرونده نشانی مخاطب شما عمده سبب تشخیص صلاحیت دادگاه ها می باشد بنابر این بایستی در تنظیم قرارداد ها دقت لازم داشت حال ممکن است سوال شود چه فرقی می کند به هر حال رسیدگی صورت می گیرد در حالیکه اگر پرونده به مجتمع قضایی که به حجم بالای پرونده ها رسیدگی می کند ارجاع گردد طبعا اطاله دادرسی (مدت زمان رسیدگی)نیز بیشتر خواهد شد و شاید طولانی شدن رسیدگی دیگر به درد خواهان نخورد و از طرفی اگر در مجتمع قضایی صالح و کم حجم رسیدگی شود عقلا مدت رسیدن به حق نیز کوتاه تر می گردد.لذا تنظیم قرارداد ها ازهمه لحاظ منشاء اثر حقوقی می گردند.بنابر این درج نشانی دقیق در مرحه تنظیم قرارداد ها امری مهم تلقی می گردد…… و مطالب تنظیم قرارداد ها ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *