* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل ملکی | وکیل ملکی در نیاوران | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

وکیل ملکی | وکیل ملکی در نیاوران

هزینه انحصار وراثت و مالیات بر ارث
فوریه 23, 2020
وکیل خانواده در شرق تهران
فوریه 24, 2020

وکیل ملکی متخصص 

وکیل ملکی در خصوص خرید و فروش آپارتمان و زمین در تهران می باشد با توجه به دعاوی ملک و زمین خواری وکیل ملکی از حق و حقوق شما در برابر ادارات و اشخاص و شرکت ها دفاع میکند .و یا توسط وکالت نامه ای ملک شما را به فروش می رساند .در این بخش قصد داریم تا انواع کلاهبرداری های ملکی را به شما یاد آور شویم چرا که با دانش ثبت و انتقال ملک میتوانید با اطمینان معاملات خود را انجام دهید . وکیل کیانداد با توجه به سابقه خود و وکلای مجرب در حوزه خرید و فروش ، نقل و انتقال دنگ و سهم ، دعاوی ملکی با ادارات و شهرداری میتواند شمارا به بهترین روش ممکن راهنمایی و درصورت تمایل پرونده شما را انجام دهد.

دعاوی ملکی و انواع آن

در ابتدا لازم می دانم که انواع دعاوی ملکی را به شما معرفی کنم. دعاوی ملکی دارای دسته بندی های مختلفی بوده و شامل موضوعاتی مثل، الزام به تنظیم نمودن سند، الزام به گرفتن پایان کار و … می باشد.

انواع دعاوی ملکی :

حقوقی: دعاوی ملکی حقوقی یکی از انواع مختلف دعاوی ملکی است. برخی از مهم ترین موارد این دعاوی عبارتند از:

– در رابطه با الزام به تنظیم سند رسمی
– در رابطه با سندهای ضمانتی
– فسخ کردن قراردادهایی که از نظر قانون دارای نقص هستند.
– درخواست مطالبه اجرت المثل
– دعاوی مرتبط با مطالبه سرقفلی

گفتنی است تمامی دعاوی حقوقی مرتبط با سهل انگاری یا عدم شناخت قانون صورت گرفته و در آن ها بحث ارتکاب به جرم مطرح نمی باشد.

ثبتی: ماهیت دعاوی ملکی ثبتی مرتبط با فعالیت های حوزه ثبت اسناد است. پرونده های زیادی در این خصوص در دادگاه ها مطرح می شود که بنده در این جا باید به برخی از آن ها اشاره کنم:

– افراز ملک
– پرونده های مرتبط با باطل شدن سند مالکیت معارض
– اجرای ثبت
– باطل شدن سند رسمی

معمولاً این مشکلات بعد از خرید یا انتقال سند و یا در هنگام خرید به وجود می آید. در مواقع زیادی دعاوی ملکی ثبتی به دلایلی مثل شتاب زدگی مالک و سهل انگاری او برای خرید و فروش ایجاد می شود که خسارت ها و مشکلات زیادی را برای طرفین بوجود می آورد.

 کیفری: ماهیت این گونه دعاوی مرتبط با انجام جرم است و بحث هایی مثل سهل انگاری، عدم شناخت قانون، اشتباهات سهوی و .. در دعاوی ملکی کیفری دخیل نمی باشد. در حقیقت، هنگامی که افراد در زمینه مسکن مرتکب جرمی می شوند، این پرونده ها با شکایت شاکیان خصوصی یا شکایت مدعی العموم شکل می گیرد. بیشتر دعاوی کیفری مربوط به کلاهبرداری و سودجویی مجرمان است.

مواردی که شامل دعاوی ملکی کیفری می شوند :

– خیانت در امانت
– فروش غیرقانونی مال به یک یا چند نفر دیگر
– جعل نمودن اسناد به منظور کلاهبرداری و فریب دیگران
– تغییر دادن کاربری اراضی کشاورزی بدون گرفتن مجوز از دستگاه های مربوط
– استفاده از سند جعلی در هنگام معاملات ملکی
– انتقال منافع ملک دیگران به خود یا افراد دیگر
– ارتکاب فساد در حوزه معاملات دولتی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *