* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. نحوه برگه کردن چک توسط وکیل چک برگشتی | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

نحوه برگه کردن چک توسط وکیل چک برگشتی

طلاق توافقی
مزایا و معایب طلاق توافقی
آگوست 13, 2019
تغییرات قانون چک جدید
تغییرات قانون چک جدید
آگوست 18, 2019
نمایش همه
وکیل چک برگشتی

وکیل چک برگشتی

نحوه تنظیم دادخواست صدور برگ اجرایی منطبق با قانون چک 97

مرجع صالح برای تقاضای صدور اجراییه طبق قانون چک 97، دادگاه حقوقی محل برگشت شدن چک است و برای شروع به رسیدگی دعاوی در دادگاه حقوقی، حتما تقدیم دادخواست ضرورت دارد.

دفاتر خدمات قضایی تهران و مراکز استانها، نسبت به پذیرش درخواست صدور برگ اجرایی چک بلامحل، بر اساس قانون جدید صدور چک اقدام نموده و با تکمیل پرونده، توسط معاونت ارجاع به یکی از شعب دادگاه حقوقی ارجاع خواهد شد تا در صورت انطباق با قانون جدید صدور چک، نسبت به صدور برگ اجرایی اقدام نماید.

نمونه دادخواست منطبق با قانون جدید صدور چک 97 که توسط وکیل چک در تهران تهیه شده است:

خواهان: مشخصات خواهان که دارنده چک برگشتی و یا انتقال گیرنده چک برگشتی است در این قسمت درج می‌شود.

خوانده: مشخصات صادر کننده چک و یا صاحب حساب یا هر دو نفر آنها (ماده51 و 52 قانون آیین دادرسی مدنی).

وکیل یا نماینده قانونی: مشخصات وکیل چک در تهران یا سایر شهرها( در صورتی که درخواست توسط وکیل دادگستری ارائه می‌شود).

تعیین خواسته و بهای آن: تقاضای صدور برگ اجراییه نسبت به کل مبلغ چک و یا میزان کسری موجودی، به مبلغ………….. ریال، موضوع عدم کفایت موجودی چک شماره…….مورخ…. عهده جاری……….. بانک………….با احتساب کلیه هزینه‌های قانونی، حق الوکاله وکیل و هزینه دادرسی.

دلایل و منضمات: کارت ملی خواهان و گواهی ثبت نام در ثنا- وکالت نامه وکیل پایه یک دادگستری. تصویر مصدق چک و گواهی عدم پرداخت چک.

ریاست محترم دادگستری شهرستان———- مجتمع قضایی———دادگاه عمومی بخش——-

با سلام و احترام با اختیار حاصل از وکالتنامه ملصق به تمبر مالیاتی وکیل، در شرح خواسته، به دلایل برشمرده در ستون فوق، درخواست ذکر شده در ستون خواسته، با توجه به قانون چک 97، درخور پذیرش حضرتعای خواهد بود و تقاضای رسیدگی از طرف موکل را دارم:

اول: چک شماره ذکر شده در ستون خواسته، به دلیل کسری موجودی، منجر به صدور گواهی عدم پرداخت شماره—— در تاریخ—— از بانک——– شعبه——– شده است.

دوم: به استناد قانون جدید صدور چک که اشعار می‌دارد، در صورتی که وصول وجه چک، در متن آن مشروط به تحقق شرطی نشده باشد، قید تضمینی بودن چک بابت انجام معامله و یا عمل به تعهدی، در متن چک نیامده باشد، دستور عدم پرداخت وجه چک قبل از ارائه به بانک، صادر نشده باشد و با جمع این شرایط، چک برگشتی قابلیت درخواست صدور اجراییه بدون طرح دعوا را دارد، لذا با اجازه حاصل از ماده 23 قانون چک سال 97 رسیدگی به درخواست صدور برگ اجرایی، جهت وصول وجه چک، به شرح ستون خواسته مورد تقاضاست.

وکیل وصول مطالبات

وکیل وصول مطالبات وکیلی است که به پرونده های مطالبه طلب مانند دعاوی چک، سفته، قبض انبار، رسیدهای پرداخت، فاکتور های فروش و رسیدهایی که به صورت عادی بیانگر طلب هستند اعلام وکالت و در آن وکالت می نماید. در صورت ارجاع پرونده تمامی مراحل انجام کار توسط وکیل وصول مطالبات انجام می گیرد.

 وصول مطالبات به معنی درخواست پرداخت بدهی و تسویه حساب بدهکار است پرونده های وصول مطالبات به ظاهر عملی ساده است ولی ناآگاهی افراد نسبت به پیچیدگی ها و قوانین مرتبط به امور چک و سفته ممکن است فرصت احقاق حق را از شخص بگیرد.

مانند عدم رعایت و عدم توجه به مواعد چک برای شکایت کیفری، یا شکایت نسبت به ظهر نویس یا عدم آگاهی اشخاص از مزایای اسناد تجاری ممکن است شخص طلبکار را متحمل ضررهای جبران ناپذیر نماید. بنابراین مشاوره با وکیل وصول مطالبات قطعاٌ در مسیر موفقیت شما بسیار تأثیر مهمی دارد. وکیل وصول مطالبات بدواٌ از طریق دعوت به مذاکره و ارسال اظهار نامه نسبت به مطالبه وجه اقدام می نماید چنانچه از این طریق نتیجه حاصل نشود وکیل وصول مطالبات اقدام به طرح دعوی می نماید.

مزایای وصول مطالبات از طریق وکیل

۱ – نیازی به حضور خواهان یا شاکی در جلسه دادرسی نمی باشد.

۲ – وکیل وصول مطالبات می تواند نسبت به توقیف اموال بدهکار اقدام نماید.

۳ – وکیل وصول مطالبات می تواند علاوه بر مطالبه اصل طلب، ضرر و زیانی که موکل با آن مواجه شده است را از بدهکار وصول و همچنین می تواند نسبت به خسارت تاخیر تادیه اقدام نماید.

۴ – وکیل وصول مطالبات می تواند نسبت به جلب بدهکار اقدام نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *