* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. مقررات مهریه در سال ۹۸ | وکیل طلاق توافقی | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

مقررات مهریه در سال ۹۸ | وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی
نکات مهم در رابطه با حضانت توسط وکیل طلاق توافقی
سپتامبر 23, 2019
وکیل طلاق توافقی
اجرت المثل چیست ؟ وکیل طلاق توافقی
سپتامبر 24, 2019
نمایش همه
وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

مهریه در سال ۹۸ و باید و نبایدهای آن

بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۳۴۸۵۹/۱۰۰ مورخ ۲۲/۷/۱۳۹۷ رئیس قوه قضاییه

نظر به برخی گزارش‌های واصله تعدادی از محکومین تادیه مهریه بر اساس تعداد سکه طلای تعیین‌شده به علت افزایش غیر متعارف قیمت آن توان پرداخت را نداشته و به همین جهت در اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به زندان معرفی می‌شوند. بدین وسیله مقرر می‌دارد؛ ترتیبی اتخاذ گردد تا دادگاه‌ها به صورت خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی نسبت به درخواست تعدیل که از سوی زوج تقدیم می‌گردد رسیدگی و مهلت‌های تادیه سکه را متناسب با وضعیت مالی محکوم‌علیه افزایش داده تا بدین ترتیب از زندانی شدن آنان جلوگیری به عمل آید.

ضمنا آمار پرونده‌های موضوع این بخشنامه به صورت فصلی به حوزه معاون اول گزارش شود. مسئولیت اجرای این بخشنامه به عهده رئیس کل دادگستری استان می‌باشد.

طبق این بخشنامه به دلیل بالا رفتن بیش از حد قیمت سکه در چند ماه اخیر، دادخواست های تعدیل اقساط مهریه به صورت خارج از نوبت و با توجه به وضعیت و توان واقعی پرداخت زوج در نظر گرفته می شود. به گفته وکیل طلاق توافقی این بدان معناست که برای جلوگیری از به زندان افتادن زوج های با توان مالی پایین تر علاوه بر قسط بندی کردن مهریه (حتی تا سقف ۱۱۰ سکه)، حال طبق بخشنامه جدید این اقساط به مبالغ کمتر هم قابل کاهش هستند تا زوج هر ماه توان پرداخت آن را دارا باشد. بدیهی است مردی که توان مالی بالایی ندارد نمیتواند هر ماه یک سکه به نرخ حدودی چهار میلیون تومانی پرداخت کند از این رو یا سکه ها به نیم یا ربع و یا کمتر تعدیل میشوند و یا به لحاظ زمان، پرداخت امکان تغییر وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *