* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. طلاق توافقی چقدر زمان می برد | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

طلاق توافقی چقدر زمان می برد

شرایط گرفتن طلاق با داشتن حق طلاق
مارس 4, 2020
فروش ملک قبل از انحصار وراثت
مارس 5, 2020

طلاق توافقی فوری دون حضور زوجین

در این خصوص باید عرض کنم پروسه طـــــــــــلاق توافقی از آدر ماه ۱۳۹۷ تغیراتی داشته و در حقی۴ت قبل از این تا ریخ زوجین به فاصله زمانی چند روز دادخواست خود را ثبت و گواهی عدم امکان سازش یا همان رای طــــــلاق توافقی را از دادگاه مربوطه اخذ و سپس در دفتر رسمی طلاق ثبت می نمودند

چه توافقاتی در طلاق توافقی باید انجام گیرد

هر گاه زوجین قصد طلاق به صورت توافقی را داشتند باید در مورد همه چیز من جمله ؛ مهریه ، حضانت فرزندان ، زمان و نحوه ملاقات فرزندان ، نفقه ، جهزیه ، اجرت المثل ایام زوجیت ، تمام هدایای گرفته شده و حتی تمام دعاوی مطروحه در این زمینه به توافق برسند . طلاق توافقی به معنای بخشیدن همه چیز نیست . بعضی افراد گمان می کنند وقتی دو نفر می خواهند از یکدیگر به صورت توافقی جدا شوند بدین معنی است که زن باید تمام مهریه را ببخشد ، در صورتی که اینگونه نیست . لازم است برای توافقات زوجین به یک وکیل مراجعه نمایند تا از بگو مگو در طی توافقات جلوگیری به عمل آید و مشکلات زود تر حل شود . حامد امیری یکی از بهترین وکیل های طلاق در اصفهان آماده کمک رسانی به شما عزیزان در تمامی مراحل طلاق می باشد .

پشیمانی در طلاق توافقی فوری

تا قبل از اینکه گواهی عدم سازش صادر شود ، هر یک از زوجین حتی در صورتی که توافقنامه ، وکالتنامه یا دادخواست را امضا کرده باشند در صورتی که پشیمان شوند رأی طلاق توافقی صادر نخواهد شد.

پشیمانی مرد پس از رأی دادگاه

در صورتی که رأی طلاق توافقی صادر شده باشد بر طبق مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت خانواده اگر زوج پشیمان شود و در دفتر خانه حضور پیدا نکند امکان ثبت طلاق وجود نخواهد نداشت مگر اینکه زن از مرد وکالت در طلاق داشته باشد که در این صورت حتی در صورت عدم حضور مرد ، زن می تواند به تنهایی به دفتر خانه برای ثبت طلاق مراجعه و طلاق را ثبت نماید .

پشیمانی زن پس از رأی دادگاه

اگر رأی طلاق توافقی صادر شود و زوجه پشیمان شود ، زوج می تواند بدون حضور زوجه به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند و طلاق را ثبت کند. البته در عمل اگر زوجه یا وکیل او در دفتر خانه طلاق برای ثبت طلاق حضور نیابند دفتر خانه از شعبه ای که رأی را صادر کرده استعلام گرفته که عمده محاکم خانواده اجازه ثبت طلاق بدون رضایت زوجه را نخواهند داد .. در صورتی که طلاق از نوع خلع باشد زوجه می تواند در ایام عده ( سه طهر ) از زمان ثبت طلاق نسبت به آنجه بذل نموده است اعم از مهریه و … رجوع نماید که به این امر رجوع به مابذل گفته می شود و در این صورت زوج نیز می تواند به زوجه مراجعه نماید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *