* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. شرایط تعلق اجرت المثل  | وکیل طلاق توافقی در تهران | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

شرایط تعلق اجرت المثل  | وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل ملکی در تهران
توقیف اموال توسط وکیل ملکی در تهران
سپتامبر 18, 2019
وکیل طلاق توافقی
نفقه و آنچه در رابطه با آن نمیدانید | وکیل طلاق توافقی
سپتامبر 23, 2019
نمایش همه
وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

تعریف اجرت المثل 

وکیل طلاق توافقی در تهران در تعریف اجرت المثل اظهار داشت:

قانونگذار با طرح عنوان اجرت‌المثل در مباحث فقهی و قانونی، قصد تفهیم این موضوع را دارد که زن موظف به انجام کارهای منزل نیست و در صوت انجام هرگونه اقدامی در منزل، می‌تواند اجرت‌المثل مربوط به آن را دریافت کند و کارهای منزل اعم از نظافت و پخت وپز و پرورش فرزندان و سایر امور منزل، جزو وظایف شرعی و قانونی زوجه نیست و چنانچه انجام این امور به درخواست یا امر زوج باشد در صورت مطالبه اجرت‌المثل از سوی زوجه، باید اجرت او را پرداخت.

شرایط  سه گانه تعلق اجرت المثل 

وکیل طلاق توافقی پاسخ داده است: برای اینکه زن بتواند از شوهر مطالبه اجرت المثل کند حتما باید این سه شرط بایددردادگاه اثبات گردد وبار اثبات آن به عهده زوجه است و در صورت فقدان یکی از شروط وعدم اثبات آن زوجه از دریافت اجرت المثل محروم خواهد ماند.

اثبات انجام کارهای ادعایی

اثبات عدم تبرعی بودن  کارهای انجام شده

اثبات درخواست و امر شوهر

مطالبه اجرت المثل چگونه است؟

مطالبه اجرت المثل ایام زناشویی با تقدیم دادخواست از جانب زوجه به دادگاه خانواده به عمل می آید. همچنین زمانی که پرونده ها به خواسته طلاق توافقی یا رجعی در دادگاه مطرح باشد؛ دادگاه ضمن رأی خود باید تکلیف اجرت المثل ایام زناشویی را نیز تعیین نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *