* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. تغییر سن در شناسنامه چگونه انجام می شود؟ | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

تغییر سن در شناسنامه چگونه انجام می شود؟

تعمیر ملک
تعمیر ملک و آسیب رساندن به آپارتمان های مجاور
ژانویه 15, 2019
شهادت شهود در دادگاه
شهادت شهود در دادخواست اعسار؛
ژانویه 15, 2019
نمایش همه
تغییر سن در شناسنامه

تغییر سن در شناسنامه

تغییر سن در شناسنامه

تغییر سن در شناسنامه

تغییر سن در شناسنامه
مدارک مورد نیاز جهت کاهش یا افزایش سن

اصل شناسنامه و اصل کارت ملی
۳ قطعه عکس رنگی زمینه سفید
زمان لازم برای انجام این پروسه (حدودا)
بین ۱ ماه و نیم تا ۳ ماه کاری

مرجع صلاحیت‌دار برای تغییر سن در شناسنامه
الف: اگر متقاضی مدعی شود اختلاف سن واقعی او با سن مندرج درشناسنامه اش بیشتر از پنج سال است، باید به کمیسیونی موسوم به کمیسیون تشخیص سن مستقر در فرمانداری شهرستان محل صدور شناسنامه اش رجوع کند. این کمیسیون مرکب استاز: فرماندار یا بخشدار، رییس اداره ثبت احوال محل، پزشک منتخب ، مدیرعامل سازمانبهداری استان و رییس شورای اسلامی شهر یا بخش. ریاست این کمیسیون بر عهده قاضیدادگاه محل است. صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر خود حق دارد از این طریقبرای اصلاح سن مندرج در شناسنامه اقدام کند.
ین در خواست هم می تواند در جهت افزایش و هم کاهش سن باشد. برای مثال متقاضی می تواند مدعی شود که سن او درشناسنامه ۴۰ سال است ولی سن واقعی اش ۴۶ سال یا ۳۴ سال است. در هر حال این اختلاف سن نباید کمتر از پنج سال باشد.

ب:اما اگر متقاضی مدعی شود که سن واقعی او باسن مندرج در شناسنامه اش کمتر از پنج سال اختلاف دارد، دارد باید به دادگستری رجوعکند و با رعایت مقررات و تشریفات مربوطه و تقدیم دادخواست طرح دعواکند.

تغییر سن در شناسنامه

تغییر سن در شناسنامه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *