* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. تعمیر ملک و آسیب رساندن به آپارتمان های مجاور | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

تعمیر ملک و آسیب رساندن به آپارتمان های مجاور

تفاوت توقیف و مصادره اموال
وکیل توقيف ، ضبط و مصادره اموال
ژانویه 15, 2019
تغییر سن در شناسنامه
تغییر سن در شناسنامه چگونه انجام می شود؟
ژانویه 15, 2019
نمایش همه
تعمیر ملک

تعمیر ملک

تعمیر ملک آپارتمان و آسیب رساندن

تعمیر ملک آپارتمان و آسیب رساندن

تعمیر ملک آپارنمان و اسیب رساندن به آپارتمان ها ی مجاور

اگر هنگام تعمیر آپارتمان در اثر رعایت نکردن اصول فنی و مهندسی به آپارتمان های مجاور یا زیرین آسیبی وارد شود، مالک ساختمان آسیب دیده می توانند با طرح دعاوی به دادگاه حقوقی، کلیه زیان‌های وارده را از مالک مقصر بگیرد. در این خصوص محاکم دادگستری پس از بررسی و نظریه کارشناس رسمی دادگستری می تواند مالک مقصر را، به استناد ماده نه قانون تملک آپارتمان ها و ماده ۳۲۹ قانون مدنی محکوم کند.
در صورتی که در مجتمع های آپارتمانی هر مالکی اقدام به تعویض پنجره غیرهمسان نماید، ابتدا مدیر ساختمان باید به صورت شفاهی و یا ارسال اظهارنامه به مالک متخلف تذکر دهد. در غیر این صورت مدیر ساختمان می‌تواند با تقدیم دادخواست به دادگاه حقوقی او را وادار به نصب پنجره همگون با سایر پنجره های ساختمان کند . دادگاه نیز با بررسی موضوع و تعیین کارشناس رسمی دادگستری پس از احراز صحت امر، مالک متخلف را محکوم به قطع پنجره غیر همسان و نصب پنجره مشابه با دیگر واحدهای ساختمان خواهد کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *