* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. تجدید نظر خواهی توسط وکیل تجدید نظر خواهی | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

تجدید نظر خواهی توسط وکیل تجدید نظر خواهی

وکیل طلاق توافقی
وکیل متخصص مهریه | وکیل طلاق توافقی
جولای 31, 2019
وکیل ملکی
وکیل ملکی متخصص
آگوست 1, 2019
نمایش همه
وکیل تجدید نظر خواهی

وکیل تجدید نظر خواهی

چه زمانی تجدید نظر خواهی انجام می شود

تجدید نظر خواهی به مفهوم درخواست بررسی مجدد محکوم له یا محکوم علیه از امری است که بدوا مورد قضاوت قرار گرفته و اعمال دادگاه بدوی هم نسبت به امور موضوعی و هم نسبت به امور حکمی دوباره مورد رسیدگی قرار میگیرد.

مهلت تجدید نظر خواهی چقدر است؟

الف: نسبت به احکام حضوری

این مهلت برای اشخاص مقیم ایران بیست روز و برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه از تاریخ ابلاغ رای می باشد.

ب: نسبت به احکام غیابی

برای اشخاص مقیم ایران بیست روز از تاریخ انقضای مدت واخواهی و یا بیست روز از تاریخ ابلاغ رای مورد واخواهی و برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه از تاریخ انقضای مدت واخواهی و یا دو ماه از تاریخ ابلاغ رای مورد واخواهی.

در صورت تعدد بودن محکوم علیهم ها در این صورت اگه همگی مقیم ایران باشند بیست روز و اگر همگی مقیم خارج از کشور باشند دو ماه خواهد بود، همچنین در صورتی که حداقل یکی از محکوم علیهم ها مقیم خارج از کشور و دیگران مقیم ایران باشند مهلت تجدید نظر نسبت به تمامی آنان دو ماه خواهد بود.

در مرحله ی تجدید نظر ادعای جدید پذیرفته نمی شود اما دلیل جدید پذیرفته می شود.

ادعا، قولی است که خلاف اصل بوده و باید توسط کسی که ابراز می شود ثابت شود، اما دلیل عبارت است از هر وسیله و یا امری است که اصحاب دعوا برای اثبات یا دفاع از دعوا به آن استناد میکند به  موجب ماده ۳۳۶ مهلت درخواست تجدیدنظر اصحاب دعوا، برای اشخاص مقیم ایران بیست روز و برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه از تاریخ ابلاغ یا انقضای مدت واخواهی است. در مورد مبدأ این مهلت نیز قابل ذکر است که تاریخ ابلاغ رأی تجدیدنظر خواسته با توجه به دادنامه ابلاغ شده احراز می گردد و در صورتی که پرونده مفقود شده باشد، تجدیدنظرخواهی در مهلت فرض می شود. به موجب نظریه ۲۶۲۱/۷-۲۷/۴/۱۳۹۰ ا.ح.ق: در فرضی که یکی از اصحاب دعوا دو وکیل معرفی نموده و در وکالتنامه به هرکدام حق اقدام انفرادی داده است، مبدإ احتساب مهلت تجدیدنظر یا فرجام خواهی از رأی هرکدام از وکلاء به صورت انفرادی تاریخ ابلاغ رأی به خود آن وکیل خواهد بود ولی درمورد تجدیدنظرخواهی یا فرجام خواهی وکلاء مجتمعاً ملاک تاریخ آخرین ابلاغ خواهد بود.

مطابق قانون کلیه احکام صادره از دادگاه بدوی قطعی بوده مگر قانون مجوز تجدیدنظر را به آن داده باشد که این موضوع توسط خود قانون گذار تخصیص یافته و اصطلاحا میبایست گفت اکثر آرای صادره از محاکم نخستین قابل تجدید نظر میباشد. مجموعه ما با بیش از چندین سال سابقه در امور وکالت و تجربه های موفق در امر تجدیدنظرخواهی نسبت به آرا محاکم آماده است که ابتدائا ضمن مشاوره به موکلین با حضور و دو وکیل مجرب پرونده های شما را پیگیری نماید .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *