* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. مشاوره طلاق توافقی | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

مشاوره طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی ارزان
وکیل طلاق توافقی ارزان
ژوئن 29, 2020
مهریه در طلاق توافقی
مهریه در طلاق توافقی
جولای 10, 2020
نمایش همه
مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق توافقی

آیا شرکت در جلسه مشاوره طلاق توافقی اجباری است؟

بر طبق قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ انجام مشاوره طلاق توافقی اجباری شده است. اما رویه دادگاه های خانواده کشور یکسان نیست. در بعضی از شهر ها زوجین و یا وکلای آن ها به واحد مشاوره بهزیستی آن شهر ارجاع داده می شوند اما در تمام مجتمع های قضایی خانواده تهران، واحد مشاوره مستقر در همان مجتمع شده است و با معرفی شعبه رسیدگی کننده به طلاق توافقی، زوجین یا وکلای آن به واحد مشاوره طلاق توافقی مراجعه می کنند اما رویه شعبه های دادگاه خانواده متاسفانه در این خصوص یکسان نیست.

با اجباری شدن مشاوره طلاق توافقی و غربالگری قبل از طلاق، منتفی یا بسیار سخت شده است و زوجین حتی قبل از ثبت دادخواست طلاق توافقی، موظفند در 6 جلسه و هر یک به فاصله 10 روز و جمعا دو ماه در این جلسات مشاوره طلاق توافقی شرکت کرده و گواهی لازم را اخذ نموده و به هنگام ثبت دادخواست به همراه داشته باشند.

حتما باید تمام افرادی که قصد طلاق دارند و به دادگاه مراجعه کرده‌اند، دوره‌های مشاوره طلاق توافقی را بگذرانند و در صورت لزوم مجددا به دادگاه مراجعه کنند، به این افراد کمک می‌شود تا مشکلات خود را بشناسند و برای آن راهکار پیدا کنند. عموما اشخاصی که به دلایل غیرمنطقی برای طلاق می‌کنند از تصمیم خود منصرف می‌شوند.

با وجود این در صورت تمایل به انجام طلاق توافقی در سریعترین زمان ممکن و متصور میتوانید با وکلای دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر و وکلای متخصص طلاق توافقی منطقه 1 و طلاق سریع در تماس و ارتباط باشید. ما روشهایی داریم که هنوز هم با وجود همه سخت گیری ها و مشاوره طلاق توافقی , طلاق توافقی را بسیار سریع و در زمان بسیار کوتاه انجام میدهیم.

مشاور در واحد مشاوره طلاق توافقی دادگاه ضمن پرسش از دلایل طلاق، توافق های مالی و غیر مالی زوجین در مورد مهریه و نحوه پرداخت آن، اجرت المثل، نفقه، حضانت فرزندان و جهیزیه را مکتوب می کند که به امضای زوجین یا وکلای ایشان می رسد. پس از انجام مشاوره طلاق توافقی و اخذ توافق نامه، به شعبه مراجعه می شود. در این جا رویه دادگاه ها متفاوت است بعضی از شعب همان روز یا احیانا یکی دو روز بعد رای را صادر می کنند و بعضی از شعب هم جلسه دادگاه و رسیدگی تشکیل می دهند.

در این موارد قاضی شعبه تمایل دارد که شخصا با زوجین صحبت کند. معمولا وقت دادگاه برای طلاق توافقی نزدیک و سریع می باشد، بعضی از شعب نیز انجام مشاوره طلاق توافقی را موکول به بعد از جلسه رسیدگی می کنند. بعد از صدور رای (گواهی عدم امکان سازش) مرسوم است که زوجین ذیل رای می نویسند که اعتراضی ندارند و حق تجدید نظر و فرجام خواهی را از خود ساقط می نمایند.

دیدگاه ها بسته شده است