* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. بهترین وکیل ارث در تهران | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

بهترین وکیل ارث در تهران

مشاوره طلاق توافقی در تهران
مارس 27, 2020
وکالت خرید خودرو و شرایط آن
مارس 29, 2020

بهترین وکیل در تهران در دعاوی ارث

افرادی که برای رفع مشکلات حقوقی و کیفری خود در جست و جوی بهترین وکیل در تهران با حق الوکاله مناسب هستند که مشکلات آن ها را در زمینه های مختلف شامل طلاق، طلاق فوری، طلاق توافقی، خانواده، اداره کار، ملکی، کلاهبرداری و … با ارزانترین قیمت و در کمترین زمان حل کند گروه وکلای پرشیا بهترین گزینه است. شما جهت جلوگیری از هدر رفت وقت و هزینه خود احتیاج به یک مشاور خوب دارید که به تمام مسائل حقوقی تسلط داشته و بهترین مشاوره را به شما بدهد.

بهترین وکیل دارای چه ویژگی هایی است؟

به کدام وکیل در تهران برای مشاوره مراجعه کنیم؟

آیا گروه وکلای پرشیا بهترین وکیل در تهران هستند؟

شهروندان عزیز تهرانی که برای حل دعاوی مختلف کیفری و حقوقی خود در جست و جوی بهترین وکیل در تهران هستند، که علاوه بر نزدیکی به محل اقامتشان  به تمامی مراحل قانونی و سلسله مراتب دادگاه تسلط داشته باشد و پیگیری های حقوقی لازم را انجام دهد و بهترین راه حل را برای پیروزی در دادگاه پیشنهاد کند، زیرا اساساً افراد عادی به تنهایی قادر به حل مشکلات حقوقی خود نیستند و برای انجام آن باید با یک وکیل کارکشته مشورت کنند.

 

انحصار وراثت به چه معناست و قوانین آن؟

 

ارث در معنای حقوقی خود، همان انتقال قهری اموال و دارایی های فرد متوفی به ورثه است. ارث می تواند دو وجهه مادی و معنوی داشته باشد، هرچند امروزه بیشتر جنبه مادی آن در اذهان تداعی می شود. از جنبه های معنوی ارث می توان به حقوق غیر مالی مانند حق انتقال و .. اشاره نمود. هرچند در بسیاری از موارد، متوفی پیش از مرگ خود نحوه تقسیم ارث و سهم الارث هر یک از ورثه را تعیین نموده است. اما مواردی نیز وجود دارد که ورثه متوفی، بر سر تقسیم میراث و تعیین وراث به اختلاف می افتند. در این صورت آنها می تواننداز وکیل ارث کمک بگیرند.

 طبقات ارث در وراثت

افراد در سه طبقه مختلف از ارث بهره مند می شوند.

طبقه اول) والدین و فرزندان و فرزندان فرزندان

طبقه دوم) اجداد و خواهر و برادر و فرزندان آنها

طبقه سوم) خواهران و برادران والدین و اولاد آنها

در صورت فقدان تمام افراد مشمول طبقات بالا، امور مربوط به ترکه متوفی به دادگاه ارجاع داده می شود.

نکته قابل توجه در طبقات ارث این است که در صورت زنده بودن طبقه اول، طبقه دوم از ارث محروم می شود. همچنین در صورت زنده بودن طبقه دوم، افراد طبقه سوم سهمی از ارث نمی برند.

موانع ارث

علاوه بر طبقه بندی ورثه، موانعی نیز وجود دارد که در صورت وجود، ورثه را از ارث محروم می کند. این موانع به شرح زیر هستند:

قتل: در صورتی که فردی موروث خود را به عمد به قتل رسانده باشد، سهمی از ارث نمی برد.

کفر: در صورت اختلاف مذاهب متوفی و ورثه، ارثی تعلق نمی پذیرد و انتقال ترکه به بیت المال انجام خواهد پذیرفت.

لعان: دو قسم لعان وجود دارد. اولی لعان زن و شوهر است که باعث ایجاد حرمت ابدی شده و حق رجوع ندارد. دومی لعان اولاد و والد یا نفی ولد است که با رجوع، رابطه توارث یک سویه قابل برقراری است.

مفهوم ورثه

ورثه که در مجموع به آنها وراث گفته می شود، نقش قائم مقام متوفی در مسائل مادی وی را داشته و حق تصرف فوری در آنچه وی با عنوان ترکه به ارث گذاشته است را دارند. اما پیش از هر تصرفی، ورثه باید دیون متوفی را از محل ترکه وی پرداخت نموده و تمامی تکالیف قانونی وی را بپردازند و اداره اموال وی را بر عهده گیرند. در غیر اینصورت ورثه نمی توانند تصرفات مالکانه در سهم الارث خود داشته باشند مگر آنکه اجازه طلبکاران متوفی یا سایر افراد موصی له را جلب نمایند. توجه به این نکته ضروری است که ترکه به صورت قهری پس از فوت متوفی به وراث انتقال می یاید اما تصرف در سهم الارث تا زمانی که به وصیت عمل نشده است و دیون متوفی پرداخت نشده است جایز نمی باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *