* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. طلاق توافقی بدون حضور طرفین | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

طلاق توافقی بدون حضور طرفین

طلاق توافقی بودن حضور زوجین
ژانویه 22, 2020
طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان
ژانویه 26, 2020

پاک کردن طلاق از شناسنامه:

در طلاق توافقی بدون حضور طرفین پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزديکي زوجين با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین مي توانند شناسنامه را تعويض کرد و شناسنامه سفيد اخذ کرد و در صورت نزديکي زوجين فقط با ثبت ازدواج بعدي شناسنامه تعويض خواهد شد. در این خصوص توصیه میشود با ما مشاوره کنید.

شایان ذکر است آنچه گفته شد صرفا رویه دادگاه ها ی خانواده تهران است در خصوص سایر شهرستاها بهتر از دادگاه یا وکلای شهر مربوطه کسب اطلاع کنید.

آیا مشاوره در طلاق توافقی اجباری است

یکی از مراحل طلاق توافقی بدون حضور طرفین مشاوره است که بر طبق قانون جدید طلاق توافقی اجباری شده است . توضیح جامع و خلاصه این است که اگر هر کدام از زن و شوهر به هر دلیل در تهران تمایل به حضور در جلسه مشاوره نداشته باشند بدون حضور او و توسط وکیل جلسه برگزار خواهد شد . واحد مشاوره مستقر در دادگاه میباشد.

در چند ماه اخیر به دلیل افزایش آمار طلاق و صوری بودن مشاوره در دادگاه ها ،قوه محترم قضاییه  به درستی درصدد اجباری کردن مشاوره با حضور زوجین در خارج از محیط دادگاه است که با این وصف پروسه طلاق توافقی طولانی میگردد. ولی در حال حاضر پرونده های طلاق توافقی به رویه سابق پیگیری میشود. در صورت هر گونه تغییری در رویه دادگاه ها این نوشته به روز خواهد شد.

انواع طلاق

بر اساس نظر فقها  دونوع طلاق داریم

1- بدعی 2- سنی

که طلاق بدعت عبارت است از طلاقی که فاقد شرایط بوده است و به هر شکل در شریعت ما حرام است،ولی طلاق سنت طلاقی است که در شریعت ما شناخته شده و دارای مشروعیت استو خود به سه گروه بائن و رجعی و عدی تقسیم شده است

انتخاب وکیل طلاق: پیدا کردن وکیل مورد نظر

مانند تمامی حرفه‌­ها، وکلای خوب و بد وجود دارند پس انتخاب وکیل طلاق مهم است. این وظیفه­ شماست تا مشخص کنید وکیلی که با او صحبت می­ کنید جزو کدام دسته می­ باشد. بهترین وکلا به نگرانی ­های شما گوش می­ کنند، از شما درمورد چیزهایی که می خواهید به دست بیاورید سوال می ­کنند و به شما ارزیابی دقیقی را  برای رسیدن به اهدافتان، ارائه می­ دهند. در پایان مشاوره­‌تان، از خودتان بپرسید که آیا با این وکیل احساس راحتی می­ کنید و یا به عقاید و نظرات همدیگر احترام می­ گذارید.

هنگامی که به انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران فکر می ­کنید، به دنبال کسی باشید که:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *