* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. مراحل و شرایط طلاق توافقی فوری چیست | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

مراحل و شرایط طلاق توافقی فوری چیست

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط وکیل پایه یک دادگستری
ژانویه 6, 2020
هزینه وکیل مهریه و طلاق در تهران
ژانویه 7, 2020

طلاق توافقی فوری توسط وکیل

جهت انجام طلاق توافقی فوری ، وکیل با تنظیم صورتجلسه توافقات انجام شده بین زوجین و به امضاء رساندن آن توسط زن و شوهر ، مراحل ثبت دادخواست طلاق را از طریق دفاتر الکترونیک قضایی انجام می دهند ، حتی انجام جلسات مشاوره ی دادگاه بدون حضور زوجین انجام می شود ، وکیل به سرعت رای عدم امکان سازش را برای زوجین از دادگاه دریافت کرده ، به محضر رسمی ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کرده و صیغه طلاق جاری می شود و در انتها نیز سند طلاق و شناسنامه های مهر طلاق خورده تحویل زوجین می شود .

در تمامی مراحل طلاق توافقی فوری که توسط وکیل انجام می شود به حضور زوجین نیازی نبوده و وکیل به جای موکل خود دفتر رسمی ثبت طلاق را امضاء خواهد کرد.

تنها در مورد ارائه ی گواهی عدم بارداری لازم است زوجه ای که دوشیزه نبوده و هنوز یائسه نشده ، به پزشکی قانونی مراجعه و مورد معاینه قرار گیرد .

موارد مهم در طلاق توافقی فوری 

مهریه

در صورت که جدایی با توافق هر دوطرف برای گرفتن سریع تر طلاق باشد معمولاً زوجه مهریه خود را در این شرایط می بخشد به استثناء این که مرد قبول کند که مهریه را پراخت نماید .

نفقه

در این شرایط اگر زن نفقه معوقه داشته و خواهان آن باشد باید در مورد پرداخت یا توافق در عدم پرداخت آن با مرد صحبت نماید .

حضانت

در صورتی که زوجین دارای فرزند باشند باید در مورد حضانت فرزند خود و نحوه ی ملاقات با هم به یک توافق برسند . به این صورت که با حضانت فرزند دختر و پسر تا سن هفت سالگی با مادر است و بعد از آن دختران تا ۹ سال و پسران تا ۱۵ سال می توانند با پدر زندگی کنند . نحوه ی ملاقات نیز به این صورت است دادگاه در هفته بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کسی که حضانت با او نیست می تواند فرزند خود را ببیند . در صورتی که زن و مرد جهت حضانت و نحوه ملاقات فرزندشان به توافق برسند این امکان وجود دارد که به دادگاه مربوطه اعلام و دادگاه نیز به توافق طرفین رأی مثبت صادر می کند .

جهیزیه

در صورتی که که زوجه فاکتور اجناسی را که خریداری نموده در زمان عقد داشته باشد و توسط داماد نیز امضاء شده باشد هنگام طلاق و جدایی می تواند آن ها را خانه همسر استرداد نماید .

اجرت المثل

به معنای اموری که زن در منزا انجام داده است و در صورتی که زوجه درخواست اجرت المثل کند مرد موظف به پرداخت آن است که در این شرایط نیز زوجین باید به توافق برسند .

موارد بالا در فرم داد خواستی که زن و مرد جهت گرفتن طلاق سریع اقدام نموده اند وجود دارد که معمولاً در صورت توافق در موارد ذکر شده میان هر دو طرف روند طلاق توافقی سریعتر پیش می رود و مشکلات حاشیه ای در طلاق نیز کم تر می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *