* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. طلاق توافقی بودن حضور زوجین | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

طلاق توافقی بودن حضور زوجین

دعاوی ابطال سند رسمی
ژانویه 21, 2020
طلاق توافقی بدون حضور طرفین
ژانویه 22, 2020

پاک کردن طلاق از شناسنامه:

پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزديکي زوجين با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین مي توانند شناسنامه را تعويض کرد و شناسنامه سفيد اخذ کرد و در صورت نزديکي زوجين فقط با ثبت ازدواج بعدي شناسنامه تعويض خواهد شد. در این خصوص توصیه میشود با ما مشاوره کنید.

شایان ذکر است آنچه گفته شد صرفا رویه دادگاه ها ی خانواده تهران است در خصوص سایر شهرستاها بهتر از دادگاه یا وکلای شهر مربوطه کسب اطلاع کنید.

آیا مشاوره در طلاق توافقی اجباری است

یکی از مراحل طلاق توافقی مشاوره است که بر طبق قانون جدید طلاق توافقی اجباری شده است . توضیح جامع و خلاصه این است که اگر هر کدام از زن و شوهر به هر دلیل در تهران تمایل به حضور در جلسه مشاوره نداشته باشند بدون حضور او و توسط وکیل جلسه برگزار خواهد شد . واحد مشاوره مستقر در دادگاه میباشد.

در چند ماه اخیر به دلیل افزایش آمار طلاق و صوری بودن مشاوره در دادگاه ها ،قوه محترم قضاییه  به درستی درصدد اجباری کردن مشاوره با حضور زوجین در خارج از محیط دادگاه است که با این وصف پروسه طلاق توافقی طولانی میگردد. ولی در حال حاضر پرونده های طلاق توافقی به رویه سابق پیگیری میشود. در صورت هر گونه تغییری در رویه دادگاه ها این نوشته به روز خواهد شد.

انواع طلاق

بر اساس نظر فقها  دونوع طلاق داریم

1- بدعی 2- سنی

که طلاق بدعت عبارت است از طلاقی که فاقد شرایط بوده است و به هر شکل در شریعت ما حرام است،ولی طلاق سنت طلاقی است که در شریعت ما شناخته شده و دارای مشروعیت استو خود به سه گروه بائن و رجعی و عدی تقسیم شده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *