* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. سریع ترین راه طلاق توافقی فوری | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

سریع ترین راه طلاق توافقی فوری

وکیل ملکی در تهران
روش گرفتن حکم تخلیه منزل خریداری شده | وکیل ملکی در تهران
دسامبر 16, 2019
قانون جدید مهریه چیست
حکم عدم پرداخت مهریه در قانون جدید مهریه چیست ؟
دسامبر 17, 2019
نمایش همه
سریع ترین راه طلاق توافقی فوری

سریع ترین راه طلاق توافقی فوری

طلاق توافقی چیست؟

به طور خلاصه طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجين به هر دلیلی تمایل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقی که آنها در خصوص مهريه، نفقه، جهیزيه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود.

به عنوان مثال زوجین توافق مي کنند زوجه مهريه را در قبال طلاق ببخشد يا کل آن رادريافت کند و يا با شرايط توافق شده مهريه پرداخت شود و یا حتی قسمتی از مهریه بذل و قسمتی دیگر پرداخت شود. بنابراین تمام موارد توافق در راي دادگاه منعکس خواهد شد و قابليت اجرا دارد.

شرایط طلاق توافقی

طلاق توافقی طبق قوانین جدید خدمات الکترونیک قضایی استان تهران مجاز به ثبت دادخواست . این طلاق بدون ارائه گواهی مراکز غربالگری و یا مشاوره خانواده که اصطلاحاَ به آن گواهی انصراف از طلاق گفته می شود نیستند .

سریع ترین راه طلاق توافقی فوری

سریع ترین راه طلاق توافقی فوری

متقاضیان طلاق تفاهمی در استان تهران باید ابتدا به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کنند .

و در وقت تعیین شده به مراکز مشاوره مراجعه نمایند . پس از مشاوره گواهی مربوطه را گرفته و به دفتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل نمایند تا دادخواست آنها ثبت شود .

زمان طلاق توافقی چقدر است؟

با عنایت به تغییر شرایط طلاق توافقی از آذرماه ۹۷ تاکنون در تهران اگر زوجین تمایل داشته باشند که به شخصه مراحل مربوطه را طی کنند در ابتدا هردو یا یکی از آنها می بایست به سامانه نوبت دهی طلاق (سامانه مداخله در طلاق – سامانه تصمیم) مراجعه کنند و با وارد کردن مشخصات سجلی یکی از مراکز غربالگری مشاوره در تهران را انتخاب کنند.

مرکز غربالگری پس از ثبت اطلاعات زوجین و دلایل طلاق، آنها را به یکی از مراکز مشاوره زیر نظر بهزیستی استان تهران ارجاع می دهد.

جلسات مشاوره در بازه زمانی حداقل ۴۵روزه و در ۱ یا ۵ جلسه خواهد بود. تعداد جلسات بستگی به شرایط زوجین و مرکز مشاوره دارد.

پس از اخذ گواهی عدم انصراف طلاق در صورت اصرار آنها به جدایی، دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت و به دادگاه خانواده ارسال خواهد شد.

پس از صدور رای دادگاه نیز زن و شوهر در فرصت ۳ماهه می توانند به یکی از دفاتر رسمی طلاق برای ثبت طلاق بروند.

آنچه از اهمیت زیادی در طلاق توافقی برخوردار است اولاً توافق زن و شوهر بر انجام طلاق توافقی است و ثانیاً توافق در مورد مهریه، حضانت فرزندان، مقدار نفقه آنها – نحوه و مدت ملاقات است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *