* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. الزام به اخذ پایان کار ساختمان | بهترین وکیل ملکی در تهران | دفتر وکالت اميررضا آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | گروه حقوقی پرشیا

الزام به اخذ پایان کار ساختمان | بهترین وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران
نکات مهم درباره الزام به اخذ پایان کار | وکیل ملکی در تهران
دسامبر 1, 2019
وکیل طلاق توافقی در تهران
آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است؟ وکیل طلاق توافقی در تهران
دسامبر 2, 2019
نمایش همه
بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران

الزام به اخذ پایان کار توسط وکیل پایه یک دادگستری

 اخذ پروانه ساختمانی اولین قدم در راه ساخت یک ساختمان به حساب می‌آید. فرد مالک میتواند خود به تنهایی و یا با مشارکت سازنده اقدام به ساخت و ساز و احداث آپارتمان کنند که در ابتدا باید این پروانه گرفته شود

الزام به اخذ پایان کار در زیر مجموع مشاوره حقوقی املاک قرار میگیرد.الزام به اخذ پایان کار ساختمان زمانی بوجود می آید که فردی ملکی را به صورت پیش فروش خریداری میکند در حالی که مراحل ساختمانی آن هنوز به اتمام نرسیده است شما طبق جواز ساختمانی (پروانه ساخت) که دریافت میکنید موظف هستید، بر طبق پروانه ساخت برای مثال چهار طبقه یا پنج طبقه بسازید زمانی که برای اخذ پایان کار اقدام مینمایید ، ساختمان ساخته شده باید مطابق پروانه ساخت احداث شده باشد اگر تمامی ساخت و سازهای انجام شده طبق جواز ساختمانی باشد ، پایان کار به شما تعلق میگیرد اما در غیر اینصورت و انجام تخلفات ساختمانی پایان کاری صادر نمیگردد ممکن است در مراحل اول اجازه اصلاح و یا پرداخت جریمه نقدی میسر باشد اما در خصوص اضافه بنا و تخلفات ساختمانی از این دست ، کمیسیونی تشکیل شده بنام کمیسیون ماده 100 شهرداری دراین کمیسیون راجع به تخریب تخلفات ساختمانی و یا عدم تخریب و پرداخت جریمه آن تعیین تکلیف میگردد.در اکثر موارد هنگامیکه تخلفی صورت میگیرد، ممکن است شهرداری تا یک ماه از ادامه روند ساخت و ساز جلوگیری کند.(ممانعت از ادامه فعالیت ساختمانی)

بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران

مشخص است بعد از ممانعت شهرداری در ادامه روند ساخت و ساز مالکین و یا نماینده قانونی آنها می بایست تخلفات صورت گرفته را اصلاح و پس از آن امکان ادامه روند ساخت میسر خواهد بود .

بعد از اتمام مراحل ساخت و ساز و تکمیل ساختمان مالکین و یا نماینده قانونی آنها برای اخذ پایان کار به شهرداری مربوطه مراجعه مینمایند و شهرداری موضوع را به کارشناسان متخصص خود ارجاع می دهد.تمامی ساختمان مطابق ضوابط شهرسازی مورد بازدید قرار گرفته و واحد ها اندازه گیری میشوند و با توجه به وضعیت موجود اگر همه قوانین ساختمانی رعایت شده باشد و ساختمان مطابق با پروانه ساخت باشد،پایان کار صادر خواهد شد.

هنگامیکه پایان کار را دریافت مینمایید،برای اخذ سند شاهد روندی هموار خواهیم بود که 2 تا 6 ماه به طول می انجامد،در یک حالت معمولی برای سند تک برگ.

نکاتی درباره الزام به اخذ پایان کار ساختمان

حال کسی که ساختمان را پیش خرید کرده است،برای دریافت سند واحد یا واحدهایی که پیش خرید کرده می بایست فروشنده را ملزم به اخذ پایان کار نماید در جهت اطلاع از نحوه طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی می توانید به متن مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی مربوطه مراجعه نمایید .

در صورت فقدان پایان کار امکان دریافت سند میسر نخواهد بود در حالت های مشارکتی(مالک شخص دیگر و سازنده فرد دیگری است) نیز همین روند جاری است مالک باید سازنده را الزام به اخذ پایان کار نماید.

حال اگر سازنده یا پیمانکار طبق قوانین و پروانه عمل نکرده و تخلفات بسیار زیادی را مرتکب شده باشد و در واقع امکان اخذ پایان کار از ساختمان سلب میگردد در این فرض خریدار میبایست فروشنده را ملزم به اخذ پایانکار نماید حال باید دادخواستی با مضمون الزام به اخذ پایان کار بر علیه کسی که تعهد بر اخذ پایان کار داشته(به طور معمول سازنده یا پیمانکار متعهد به اخذ پایان کار هستند.)تنظیم گردد.

مزایایی الزام به اخذ پایان کار توسط وکیل چیست ؟

  • مدت زمانی که فرد ملزم به گرفتن گواهی پایان کارمیشود کمتر میباشد.
  • نیازی به حضور خریدار در دادگاه و مراحل رسیدگی نخواهد بود.
  • وکیلمیتواند خسارتی را که در قرارداد پیش بینی شده است را سریعا از فروشنده مطالبه کند.
  • در صورتیکه ملک در رهن باشد وکیل میتواند فک رهن آن را از فروشنده بخواهد.
  • در صورتیکه فروشنده حاضر به گرفتن گواهی پایان کارنشود وکیل خریدار میتواند او را ملزم و در نتیجه خسارت وارده را مطالبه کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *